Види обігрівачів для дому
Всі моделі розрізняються за рівнем споживання електроенергії та віддачі тепла.
Масляні. Являють собою радіатори для дому, заповнені мінеральним маслом. Занурені В масло нагрівальні елементи, які виробляють тепло з електроенергії. Такі пристрої мають ряд плюсів:
- не пересушують повітря;
- працюють безшумно;
- пожежобезпечні;
- мають термостат, що дозволяє регулювати рівень нагріву;
- мають компактний корпус, легко переміщаються;
- відрізняються доступною вартістю.
З недоліків відзначимо високу швидкість нагріву і заборона на використання в приміщеннях з високою вологістю.
Конвекторні. Забезпечує нагрів за рахунок природної циркуляції повітря через гарячу пластину. Бувають настінні і підлогові моделі. Мають ряд переваг: не пересушують повітря, легко переміщаються і кріпляться на стіну, мають захист від перегріву і відрізняються невисоким рівнем енергоспоживання при високій тепловіддачі. Обігрівачі, які додатково обладнані вентилятором, відрізняються більшою швидкістю обігріву.
Інфрачервоні. Це особливий вид пристроїв, який передбачає точковий обігрів. Обігрівач направляє своє тепло на предмети або людей, розташованих біля нього, а не розсіює тепло по всій площі приміщення. Це властивість актуально для обігріву на відкритих майданчиках або у великих приміщеннях.
Переваги:
- економія енергії;
- безшумна робота;
- можливість локального обігріву, нагрівання підлоги, стель і предметів в приміщенні;
- лікувальний вплив ІЧ-променів і компенсація нестачі сонячного світла;
- доступна вартість.
З недоліків таких обігрівачів зазначимо перегрів при тривалому використанні.
Тепловентилятори. Найпростіший і недорогий варіант для обігріву невеликих приміщень. Пристрій обладнано нагріваючим елементом, на який за допомогою вентилятора нагнітається повітря. Перевагою є можливість спрямованого обігріву, але за короткий час пристрій здатне обігріти всю площу приміщення. Завдяки компактному корпусу і невеликій вазі пристрій можна розміщувати на столі, на підлозі або кріпити на стіну. З мінусів відзначимо незначний рівень шуму під час роботи і схильність до пересушування повітря.